DZIĘKUJEMY - za CHARYTATYWNY - Mikołajkowy Maraton Craftowy

DZIĘKUJEMY - za CHARYTATYWNY - Mikołajkowy Maraton Craftowy

art. Magda Prętka - tygodnik Dzień Szamotulski

Kartki świąteczne, albumy, pudełka na drobne upominki oraz życzenia, dekoracyjne zawieszki - to tylko część rękodzielniczych perełek powstających w ramach pierwszej edycji Mikołajkowego Maratonu Craftowego. Na zaproszenie szamotulskich blogerek - Mileny Kolat - Rzepeckiej (Niepowtarzalna Kartka) oraz Agaty Araszkiewicz (Bligu) odpowiedziało blisko 20 miłośniczek prac plastycznych, które dobrą zabawę w świątecznym klimacie postanowiły połączyć ze szczytną ideą pomocy. Celem wydarzenia jest bowiem wsparcie finansowe Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach.

Pod okiem blogerek, panie już od kilku godzin pracują z wykorzystaniem tzw. scrapów (ozdobnych papierów), rozwijając swoje zdolności artystyczne. Niektóre, z rękodziełem związane są od lat, inne dopiero rozpoczynają wielką przygodę ze scrapbookingiem.

- Uczestniczki co jakiś czas się wymieniają. Część jest z nami już od południa, inne zapowiedziały, że pojawią się nieco później z uwagi na obowiązki domowe - wyjaśnia Milena Kolat - Rzepecka.

Twórczej pracy towarzyszy niezwykle miła atmosfera. Atrakcją dodatkową maratonu są zaś konkursy w formie tzw. wyzwań. Aby wziąć w nich udział panie muszą przygotować kartkę lub świąteczną ozdobę zgodnie z wytycznymi blogerek. Na tych, które spełnią wszystkie wymogi czekają fantastyczne nagrody. Uczestniczki zabawy podkreślają jednak, że największą wartością maratonu jest możliwość wsparcia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.