CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY

Kilka godzin energicznego tańca, litry wylanego potu i dziesiątki głośno bijących serc w rytm szczytnej idei pomocy osobom niepełnosprawnym. Charytatywny maraton zumby, który w niedzielne popołudnie, 24 listopada odbył się w Szamotułach dowiódł, że osób wyznających zasadę "warto pomagać i pomagać trzeba" w regionie z całą pewnością nie brakuje.

Blisko 100 miłośników zumby z różnych zakątków powiatu szamotulskiego postanowiło skorzystać z zaproszenia do wspólnego spalania kalorii, a tym samym wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach. W istocie jednak w hali "Wacław" zagościło znacznie więcej osób. Oprócz zumbowiczów pojawili się tu także ci, którzy choć z tańcem są na bakier, postanowili otworzyć swoje serca i wyciągnąć z portfelów kilka zaskórniaków. Wrzucając je do specjalnie przygotowanych puszek, korzystali z atrakcji dodatkowych. Wśród nich nie zabrakło animacji dla dzieci, malowania twarzy, dmuchanego zamka, porad dietetyczki, stoiska z rękodziełem, słodkiej kawiarenki i cukrowej waty.

Radosną, pełną uśmiechu i dobrej energii zabawę z zumbą poprowadziły zaś 4 przebojowe instruktorki - Sylwia Odwrot, Agnieszka Stelmaszyk, Magdalena Gertig i Magdalena Andrzejewska. Dobrze znane ze swojej działalności społecznej panie przez 3 godziny dzieliły się z uczestnikami maratonu pasją do tańca i aktywności sportowej. Warto nadmienić, że w akcji wzięli udział zarówno wytrawni zumbowicze, jak również ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą forma taneczną. Kalorie spalało w sumie kilka pokoleń mieszkańców - od maluchów po seniorów, w tym i przedstawiciele płci męskiej!

Finałem imprezy były rodzinne zabawy sportowo - rekreacyjne, które przygotował Bartosz Świst.

Za organizacją wydarzenia stanęli: Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, Centrum Sportu Szamotuły, Urząd Miasta i Gminy Szamotuły oraz Szamotulski Ośrodek Kultury.

TEKST: Magda Prętka/szamotuly.naszemiasto.pl