WĘDKOWALI I WSPÓLNIE SIĘ BAWILI

WĘDKOWALI I WSPÓLNIE SIĘ BAWILI

W sobotę, 17 września na terenie rekreacyjnym w Komorowie odbył się festyn sportowo - integracyjny "Taka Ryba" organizowany przez Stowarzyszenie Społeczne Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski z Szamotuł, Zespół Szkół nr 5 w Szamotułach oraz przez szamotulski oddział Polskiego Związku Wędkarskiego.

Festyn "Taka Ryba" na stałe wpisał się już w harmonogram imprez skierowanych do osób niepełnosprawnych z terenu powiatu szamotulskiego, przede wszystkim ze względu na swój nietypowy charakter. Podczas festynu bowiem niepełnosprawni nie tylko integrują się ze społeczeństwem, wspólnie bawią przy muzyce, czy też rywalizują w rozmaitych grach i konkursach, ale i sprawdzają swoje siły w zawodach wędkarskich, nad przebiegiem których czuwają członkowie PZW z oddziałem w Szamotułach.

W tym roku w festynie wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych m.in. w osobie starosty szamotulskiego, Pawła Kowzana, burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, Włodzimierza Kaczmarka, wicestarosty szamotulskiego oraz radnych z terenu powiatu. W Komorowie pojawił się także poseł Filip Libicki.