42 TYSIĄCE ZŁOTYCH NA KONCIE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ "CEGIEŁKA NA CELE REHABILITACYJNE"

42 TYSIĄCE ZŁOTYCH NA KONCIE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

11 lutego w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach odbyło się doroczne spotkanie podsumowujące działalność Stowarzyszenia Społecznego Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski z Szamotuł, w roku minionym. Spotkanie stało się również okazją do podsumowania 12 już edycji zbiórki publicznej "Cegiełka na cele rehabilitacyjne", która rozpoczęła się wraz z początkiem października ubiegłego roku, a zakończyła 31 stycznia.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z terenu całego powiatu szamotulskiego. Nie zabrakło i ks. kanonika, Andrzeja Grabańskiego, a także reprezentantów szkół, zakładów pracy, instytucji, indywidualnych darczyńców i przyjaciół organizacji oraz jej członków i podopiecznych.

Prezes Stowarzyszenia, Barbara Prętka przedstawiła zgromadzonym na auli sprawozdanie z działalności organizacji w roku minionym. Najważniejszą informacją była jednak kwota, jaką udało się pozyskać ze sprzedaży symbolicznych cegiełek podczas 12 już edycji zbiórki publicznej, która tym razem zebrała 42 tys. zł.!

- Jest to rekordowa kwota jeśli chodzi o dotychczasowe zbiórki, a tym samym i ogromny sukces, który osiągnęliśmy dzięki państwu - darczyńcom 12 edycji "Cegiełki na cele rehabilitacyjne" oraz dzięki osobom zaangażowanym w tą akcję - członkom Stowarzyszenia, ich rodzinom, znajomym i wszystkim sympatykom naszej akcji, którzy  pomagali nam w promocji i sprzedaży cegiełek. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na realizację statutowych zadań Stowarzyszenia, głównie w zakresie rehabilitacji. To dzięki wam osiągnęliśmy tak wiele! - kierowała swe słowa do zgromadzonych na uli prezes, Barbara Prętka.

Jak co roku podopieczni Stowarzyszenia należący do grupy teatralnej "Damy i asy" prowadzonej przez Żanetę Bilską - Bekasiak, zaprezentowali się również w przedstawieniu, które w tym roku nawiązywało do klimatu Dziekiego Zachodu. Możliwość wystąpienia przed większą publiką i zaprezentowania własnych możliwości stanowiła dla osób niepełnosprawnych niezwykle istotny element rehabilitacji, a także integracji ze społeczeństwem. Młodzi aktorzy przygotowywali się zresztą do tego występu przez kilka tygodni.

Stałym elementem dorocznego spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie jest także aukcja, na którą swoje dzieła przekazują bezpłatnie członkowie Klubu Twórców "Łyni" oraz rodzice młodych osób niepełnosprwnych należących do szamotulskiej organizacji. Aukcję od samego początku tejże inicjatywy prowadzi Żaneta Bilska - Bekasiak. Nie inaczej było i w tym roku. Z wylicytowanych przedmiotów tym razem udało się uzyskać kwotę 340 zł.

Jeszcze przed aukcja natomiast na ręce wszystkich darczyńców, przyjaciół i sympatyków Stowarzyszenia złożone zostały symboliczne podziękowania za udzieloną pomoc i wsparcie w ciągu minionego roku.

Po oficjalnej części spotkania goście udali się na słodki poczestunek, zaś podopieczni szamotulskiej organizacjiw wzięli udział w zabawie tanecznej.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w dziale W OBIEKTYWIE